קצת עלי, דנה הדר מורט

הקמתי את מנטרה מתוך קריאה פנימית לפתוח מרכז המשלב לימודי קונדליני יוגה ומדיטציה יחד עם טיפולי פסיכותרפיה וכל דבר הקשור לשני מחוללי פלאים אלו.
את הדרך המקצועית שלי התחלתי במהלך תואר השני בעבודה סוציאלית שעשיתי באוניברסיטת חיפה. התמחתי בטיפול רגשי בילדים נוער ומבוגרים, וערכתי עבודת תיזה מקיפה בנושא הקשר בין האם לעובר, תמיכה חברתית ורווחה נפשית אצל נשים יהודיות וערביות. במקביל נחשפתי לקונדליני יוגה ומדיטציה, דרך חברה טובה מניו יורק, וכך הגיעו אלי בפקסים סטים ומדיטציות לתרגול ודיסקים עם המוסיקה היפה ביותר ששמעתי עד אז. קצת אחרי הגיע ארצה מורה שלמד את השיטה באנגליה והתחיל ללמד בתל אביב. נסעתי לשיעורי צהריים בכל יום שישי ברחוב רוטשליד והרגשתי איך יותר ויותר הדרך הזו מאפשרת לי להיות מה שאני, מחברת אותי לטבע הפשוט שבי, מסירה ממני חרדות ומניעה את גופי באופן הנכון לי ביותר. 
לא הרבה זמן מאוחר יותר התחיל בארץ קורס המורים הראשון לקונדליני יוגה ומדיטציה, עם מורים שהגיעו ללמד מאנגליה, ואחרי לחץ משמעותי מצד אחותי שנרשמה לקורס, מצאתי את עצמי מדשדשת אל אולם רחב ידיים בקיבוץ ענבר שבגליל, לסוף השבוע הראשון של קורס המורים. הייתי הצעירה ביותר בקורס, שהחל בסתיו של 2005. היקיצות ב 4 בבוקר, התרגולים הפיזיים והמדיטציות הארוכות, השירות של הכנת ארוחות ובעיקר החוויות העמוקות כל כך של החיבור לעצמי ולאינסוף שאבו אותי לעולם מרתק בו עברתי טרנספורמציה גדולה והכרתי את מי שאני מחשיבה אותו מאז למורה שלי בדרך הזו, גורו דארהם סינג קהלסה
בינתיים באוניברסיטה...המשכתי בלימודי פסיכותרפיה באצעות יצירה והבעה ופסיכותרפיה התייחסותית, והשתלבתי בעבודה בצוות הפסיכותרפיה של המרכז הקליני הבינתחומי בראשותה של פרופ' רבקה יהב. פגשתי מטופלים בכל הגילאים, במצבים של דיכאון, מתח ולחץ, חרדות, ועוד. בהדרגה התחלתי לשלב בעבודה הטיפולית תרגולי מדיטציות בעיקר בקרב מבוגרים ונוער. נחשפתי לעבודותיו של ד"ר שנהוף קהלסה, פסיכיאטר מאוניבריסטת UCLA ששילב בין מדיטציות של קונדליני יוגה לבין הפרעות נפשיות שונות. בנוסף הרחבתי את עצמי אישית ומקצועית בקליניקה של מיכל ציטרון בחיפה, שם קיבלתי מטופלים באופן פרטי והשתלמתי בקורסים של קלפים שמאנים, voice dialog ועוד. מיכל פתחה בפני את האפשרות לשלב את כל מה שיש לי להציע, ולצאת מהמסגרות המדויקות של עולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה. טיילתי במדינות רבות בעולם ולאחר כל מסע שכזה התגבש בי יותר ויותר הצורך לפתוח מקום משלי, שיהיה מרחב לכל החלקים המקצועיים שאספתי בדרך. חזרתי מקוסטה ריקה, וממפגש עם אחד המורים הגדולים שלי בדרך של הקונדליני יוגה, ד"ר מיכאל לברי (גורונם), והחלטתי להקים מרכז. פתחתי את מנטרה כשהייתי בהריון השני שלי, והיא בהחלט היתה הריון בפני עצמה. היום אני מרגישה חלק משתי משפחות, זו הגרעינית שלי, וזו של מנטרה, בשתיהן אני זוכה לתת ולקבל, להתרומם ולהעמיק, להיות.
סאט נאם וברכות של אור
דנה 
מנטרה- בית ליוגה, מדיטציה, טיפולים וסדנאות
​סדנאות האמנים, קיבוץ עין כרמל
050-5412089