דנה הדר מורט

11046384_827390754010593_897384849483576
מורה מוסמכת לקונדליני יוגה ומדיטציה משנת 2005 ע"י ארגון IKITA הבינלאומי.
 
מטפלת בפסיכותרפיה (M.S.W) בעלת נסיון רב שנים, תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה, ולימודי המשך בפסיכותרפיה התייחסותית, פסיכותרפיה באמצעות יצירה והבעה ועוד גישות ותורות ממזרח ומערב.
מייסדת את מנטרה- בית ליוגה, מדיטציה, טיפולים וסדנאות בחוף הכרמל
***
הקמתי את מנטרה מתוך קריאה פנימית לפתוח מרכז המשלב לימודי קונדליני יוגה ומדיטציה יחד עם טיפולי פסיכותרפיה וכל דבר הקשור לשני מחוללי פלאים אלו.
את דרכי המקצועית התחלתי במהלך תואר שני בעבודה סוציאלית , במסגרתו נחשפתי לטיפול בילדים, נוער ומבוגרים וערכתי עבודת תיזה בנושא הקשר בין האם לעובר, תמיכה חברתית ורווחה נפשית אצל נשים יהודיות וערביות. במקביל באותה תקופה, התחלתי לתרגל קונדליני יוגה ומדיטציה באופן עצמאי דרך חברה מניו יורק שלמדה ושלחה לי פקסים עם תרגולים ודיסקים עם המוסיקה היפה ביותר ששמעתי עד אז…
we.jpg
קצת אחרי הגיע ארצה מורה שלמד את השיטה באנגליה והתחיל ללמד בתל אביב. נסעתי לשיעורי צהריים בכל יום שישי  והרגשתי איך יותר ויותר הדרך הזו מאפשרת לי להיות מה שאני, מחברת אותי לטבע הפשוט שבי, פותחת אותי לחוויות מעבר לעצמי, מסירה חרדות ומניעה את גופי באופן הנכון לי ביותר. 
לא הרבה זמן מאוחר יותר התחיל בארץ קורס המורים הראשון לקונדליני יוגה ומדיטציה, עם מורים שהגיעו ללמד מאנגליה, ולאחר לחץ משמעותי מצד אחותי שנרשמה לקורס נרשמתי גם אני. הייתי הצעירה ביותר בקורס, שהחל בסתיו של 2005. היקיצות ב 4 בבוקר, התרגולים הפיזיים והמדיטציות הארוכות, השירות של הכנת ארוחות ובעיקר החוויות העמוקות של החיבור לעצמי ולאינסוף שאבו אותי לעולם מרתק בו עברתי טרנספורמציה גדולה והכרתי את מי שאני מחשיבה אותו מאז למורה שלי בדרך הזו, גורו דארהם סינג קהלסה
בינתיים באוניברסיטה המשכתי בלימודי פסיכותרפיה באצעות יצירה והבעה ופסיכותרפיה התייחסותית, והשתלבתי בעבודה בצוות הפסיכותרפיה של המרכז הקליני הבינתחומי בראשותה של פרופ' רבקה יהב. פגשתי מטופלים בכל הגילאים, במצבים של דיכאון, מתח ולחץ, חרדות, ועוד. משהו בטיפול הפסיכולוגי המסורתי הרגיש לי חסר, ובהדרגה התחלתי לשלב בטיפולים תרגולי מדיטציות בעיקר בקרב מבוגרים ונוער. הושפעתי מעבודותיו של ד"ר שנהוף קהלסה, פסיכיאטר מאוניבריסטת UCLA ששילב בין מדיטציות של קונדליני יוגה לבין הפרעות נפשיות שונות. ראיתי כיצד שילוב המדיטציות בטיפול מאפשר, פותח ומביא תועלת רבה לאנשים השונים בהם טיפלתי, וכיצד הכלים האלו משלימים אחד את השני באופן טבעי.  במקביל המשכתי להרחיב את עצמי אישית ומקצועית בקליניקה של מיכל ציטרון בחיפה, שם עבדתי עם מטופלים באופן פרטי והשתלמתי בקורסים של קלפים שמאנים ועוד.
לאורך כל השנים, עוד במהלך קורס המורים, לימדתי קבוצות וסדנאות קונדליני יוגה ברצף במקומות שונים בחיפה. טיילתי במדינות רבות בעולם ולאחר כל מסע שכזה התגבש בי יותר ויותר הצורך לפתוח מקום משלי, שיהיה מרחב לכל החלקים המקצועיים שאספתי בדרך. חזרתי מקוסטה ריקה, וממפגש עם אחד המורים הגדולים שלי בניו יורק, ד"ר מיכאל לברי (גורונם), והחלטתי להקים מרכז. פתחתי את מנטרה כשהייתי בהריון השני שלי, והיא בהחלט היתה הריון בפני עצמה. היום אני מרגישה חלק משתי משפחות, זו הפרטית וזו של מנטרה, בשתיהן אני זוכה לתת ולקבל, להתרומם ולהעמיק, להיות.
 
סאט נאם וברכות של אור
דנה