רפואה משלימה

 האדם מערכת הוליסטית- שלם.  לצד טיפולי הפסיכותרפיה ותרגולי היוגה, מוצעים טיפולי רפואה משלימה כדיקור, צמחי מרפא וטכניקות עיסוי שונות, המאפשרים ריפוי בעיות פיזיות ומנטליות, השבת האיזון לגוף ומקדמים תחושת רוגע ושלווה עמוקה. הטיפולים נערכים כטיפולים פרטניים או במסגרת מרפאה סינית קהילתית בעלות מסובסדת.

הרפואה הסינית רואה באדם והעולם יחידה הוליסטית. כאשר אדם נמצא בחוסר איזון יכולה מחלה לתקוף ולהכניע אותו. על מנת להחזירו לבריאות  עלינו  לאזן את מצבו האנרגטי. הדרך לעשות זאת על פי הרפואה הסינית היא על ידי דיקור, עיסוי או חימום נקודות מסוימות בגוף, ונטילת צמחי מרפא.  מהלך האבחון מבוסס על התבוננות המטפל בסמפטומים חיצוניים של החולה ובבדיקה של מצבו האנרגטי דרך לקיחת דופק למשל, הקשבה לקול ולנשימה, התבוננות במצב העיניים, הלשון וצבע הפנים, וכן על ידי תשאול- חקירת ההיסטוריה של הבעיה והבנה כיצד גורמים נוספים כמו שינה ותזונה עשויים להיקשר  לכך. כיום נוהגים לשלב בין שיטות אבחון קלאסיות אלו לבין שיטות אבחון מערביות כמו בדיקות דם, צילומי רנטגן ועוד.

יתרונותיה של הרפואה הסינית  נעוצים בהיעדר תופעות לוואי מסוכנות, בטיפול מקדים ומונע,  ובזמינות הטיפול.  השימוש ברפואה מקובל כיום במקומות רבים בעולם ומטפלים בעזרתה במצבים רבים כמו: אורתופדיה, כאבי ראש, כאב, בעיות גיניקולוגיות,  מעי רגיז ובעיות עיכול שונות, בעיות עור, קוצר נשימה, חרדה, מתח, סכרת, לחץ דם ועוד. להלן פירוט לגבי שיטות הטיפול:

זן שיאצו

זן שיאצו הנה אמנות ריפוי יפנית המבוססת על התיאוריה של הרפואה הסינית. פותחה על ידי  שיזוטו מסונגה, פרופ' לפסיכולוגיה מיפן אשר שילב בין תחומי התעניינותו- שיאצו קלאסית ורפואה סינית, פסיכולוגיה ופיזיולוגיה מערבית, וכך יצר טכניקת טיפול חדשה המשלבת ידע ישן וחדש.  טיפול זן שיאצו נערך בביגוד מלא, מרגיע ומטעין את הגוף באנרגיה. ניתן לטפל בעזרתו במגוון רחב של בעיות, הוא מתאים לכל טווח הגילאים, וכמובן- מהנה ומענג.

דיקור- אקופונטורה

פירוש המילה אקופונטורה  הנו החדרת מחט. במהלך הטיפול מוחדרות מחט או מספר מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף ומשפיעות על איזונו.

הטיפול בדיקור מתאים למצבים  אקוטיים וכרוניים ומסייע רבות במגוון בעיות מנטליות ופיזיות.

טיפולים נוספים

צמחי מרפא 

נטילת צמחי מרפא משפיעה על  איזון הגוף. לכל צמח ישנה אנרגטיקה מסויימת-  חמימה, קרירה, מנקזת וכדומה, המשפיעה על איבר מסוים בגופנו. טיפול זה  עשוי לכלול המלצת תזונה אישית למטופל.​

                                                                 ​ מטפלים​

צח נחומי

מורה ומטפל בשיאצו וברפואה סינית. למד בביה"ס הפרטי של דניאל יעקובסון ודרכו נחשף לאמנות הטיפול בשיאצו ובדיקור,

ובפילוסופיית הטיפול על פי חמשת האלמנטים.  בהמשל התמקצע בתחום האורתופדיה, למד צמחי מרפא מערביים, אבחון דופק

וצמחי מרפא סיניים. כיום מטפל ברפואה סינית ובשיאצו, מלמד שיאצו, וממשיך ללמוד ולהרחיב את הידע בתחומי הרפואה הסינית

בכל יום. צח מנהל את המרפאה הסינית הקהילתית במנטרה ומקיים טיפולים פרטניים בשיאצו, צמחי מרפא ודיקור. 


ארכיון  עלון מנטרה עם חדשות מדיטציות, מתכונים  ועוד

 

lihi.jpg

ליהי תעוז

יש לה אנרגיה של 7 אנשים, היא מזיזה תהליכים ומרפאה מיחושים, צוחקת המון, מלא אור מסביבה. בקיצור ללא ספק יוגית מלהיבה!

כמה מילים עלי:

אני ליהי תעוז מטפלת ברפואה סינית, בת 31, ילדה של אהבה.

כמה זמן בערך מתרגלת קונדליני יוגה?

מתרגלת בערך שנתיים, אבל מרגיש כאילו מתמיד.

מה הכי אוהבת בתרגול?

הכל! את החיבור לעצמי האמיתי, לנשמה, לבריאה. ריפוי מתוך החיבור של הגוף לנשמה ולעולם.

מה התרגול שינה בחייך?

התרגול שינה בחיי המון, מנטרה ודנה מהווים עבורי בית ועוגן - ליווי לכל תהליכי החיים בכל הרדבים. התרגול מאפשר להוריד ידע לקרקע ולהתמודד עם כל מה שהחיים מביאים לטובה.

מסר לאומה:

אהבה, רק אהבה.